دوربین حرارتی

چرا از تصویرگر حرارتی استفاده کنیم؟

ترموگرافی مادون قرمز این قابلیت را فراهم می کند تا به شناسایی مشکلات ظریف قبل از اینکه منجر به خرابی شود کمک کند. در محیط های صنعتی برخی از مشکلات تجهیزات را می توان از طریق ارتعاش یا صداهای غیر معمول تشخیص داد، اما بسیاری از مشکلات دیگر چنین علائم واضحی را نشان نمی دهند. بسیاری از مشکلات الکتریکی را می توان با الگوهای حرارتی آنها تشخیص داد، که در صورت عدم شناسایی، می تواند منجر به خرابی تجهیزات یا خطرات الکتریکی جدی تری شود. پیدا کردن مشکلات رطوبت در سقف ها و دیوارها قبل از اینکه به اندازه کافی جدی شود که به محتویات ساختمان آسیب برساند یا از بین برود، بسیار دشوار است.

در تمام این موارد، یک دوربین مادون قرمز می‌تواند تشخیص را تسریع کند، خرابی‌های برنامه‌ریزی نشده را کاهش دهد – شاید حتی از آن جلوگیری کند، و آسیب به ساختارها و محتویات را به حداقل برساند.

ترموگرافی مادون قرمز دارای مزایای مختلفی است، زیرا می توان از آن برای موارد زیر استفاده کرد:

اکثر انواع تجهیزات

جمع آوری داده ها در محیط های خطرناک از فاصله ایمن

اسکن سریع مناطق بزرگ مانند دیوارها، سقف ها و سقف ها

جمع آوری داده ها بدون ایجاد اختلال در تولید

شناسایی سریع بی نظمی ها در مکان های خاص

تشخیص مشکلات قبل از شکست

 

این مزایا چندین مزیت خاص برای عیب یابی و تعمیر و نگهداری پیشگیرانه و پیش بینی ایجاد می کند، از جمله:

افزایش ایمنی: تکنسین ها اغلب می توانند بدون تماس مستقیم با تجهیزات یا ایجاد وقفه در عملکرد آن، بازرسی کنند. آنها همچنین می توانند کانال ها و سقف ها را بدون نیاز به بالا رفتن از نردبان یا استفاده از آسانسور بازرسی کنند.

قابلیت اطمینان بهبود یافته: اطلاعات دقیق‌تر، تیم‌های تعمیر و نگهداری را آسان‌تر می‌کند تا مشکلات را قبل از اینکه منجر به تلفات در مقیاس بزرگ شوند، برطرف کنند، در نتیجه زمان توقف برنامه‌ریزی نشده را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

اطمینان بهتر از تعمیرات: استفاده از یک دوربین مادون قرمز برای اسکن سریع یک قطعه یا ناحیه ساختاری تعمیر شده به تکنسین اجازه می‌دهد تا تأیید کند که تعمیر با موفقیت انجام شده است یا علائم ظریفی را که نشان می‌دهد نیاز به تعمیر بیشتر است را شناسایی کند.

راه اندازی موفقیت آمیز تاسیسات جدید: چه نصب یک مرکز کنترل موتور جدید، خدمات برق، سقف، خط بخار، سیستم HVAC یا عایق ساختمان، از ترموگرافی مادون قرمز می توان برای ثبت وضعیت در زمان پذیرش استفاده کرد. این مستندات پایه را می توان برای تأیید مشخصات عملکرد سازنده یا ارائه مبنایی برای مقایسه در زمان بعدی استفاده کرد. یک تصویر حرارتی همچنین می تواند خطاهای احتمالی در نصب را نشان دهد، به طوری که اگر مشکلی پیدا شود می توان بلافاصله آن را تصحیح یا نظارت کرد تا زمانی که تعمیر برنامه ریزی شود.

بهبود نرخ تولید و کیفیت: استفاده از ترموگرافی مادون قرمز برای نگهداری پیشگیرانه یا پیش بینی می تواند به به حداقل رساندن نقص و خرابی تجهیزات و حفظ راندمان و ایمنی بهینه تولید کمک کند.

نظارت بر خرابی تجهیزات: شما می توانید از یک تصویرگر حرارتی برای نظارت بر وضعیت و ویژگی های تجهیزات خود در برابر تلورانس های از پیش تعیین شده استفاده کنید. این کار به پیش‌بینی خرابی‌ها یا خرابی‌های احتمالی کمک می‌کند و به شما امکان می‌دهد تا قبل از از کار افتادن کامل قطعات خراب یا تعویض آن‌ها و به طور بالقوه باعث خرابی برنامه‌ریزی نشده باشند.